Portable Audacity

Portable Audacity b r2.0 1.3.3

Przenośny edytor audio

Zalety

  • Przejrzysty interfejs
  • Wystarczy do większości popularnych zastosowań związanych z edycją dźwięku

Wady

  • Brak

Doskonały
9

Portable Audacity to darmowy edytor dźwięku pozwalający na zaawansowaną obróbkę plików muzycznych. Jest to doskonałe narzędzie dla amatorów cyfrowych brzmień.

Program umożliwia cięcie, kopiowanie, wklejanie fragmentów, mieszanie ścieżek dźwiękowych oraz dodawanie efektów specjalnych. Portable Audacity potrafi też nagrać dźwięk ze źródeł zewnętrznych, a następnie oczyścić go z szumów, dodać echo lub podbić wysokie tony. Program obsługuje najpopularniejsze formaty audio.

Ze względu na wszechstronność Portable Audacity jego zastosowania są bardzo szerokie. Jest bardzo przydatny podczas obróbki zarejestrowanych przemówień czy konferencji. Użytkownik może usunąć niepotrzebne odgłosy czy słowa i zastąpić je ciszą. Można znormalizować poziom głośności nagrania, lub dodać inne dźwięki do oryginalnego nagrania.

Portable Audacity znajduje też zastosowanie w tworzeniu dzwonków do telefonów komórkowych lub sampli dla programów muzycznych. Za pomocą dużej liczby efektów można zmieniać oryginalne brzmienie instrumentów, dodawać popularne wśród muzyków efekty, takie jak pogłos, kaczka czy tremolo.

Portable Audacity przyda się również posiadaczom kaset magnetofonowych i płyt winylowych. Program pozwala przenieść kolekcję po odpowiedniej obróbce na płyty CD lub do urządzeń przenośnych.

Obsługa Portable Audacity nie jest skomplikowana. Menu jest przejrzyste co sprawia, że nauka programu jest szybka i przebiega w miarę bezstresowo. Program oferuje pomoc online, można tam przeczytać na temat większości operacji dostępnych w Portable Audacity.

Do wad programu należy brak natywnego wsparcia dla efektów specjalnych w formacie VST. Można z nich skorzystać przy pomocy wtyczki, lecz jest to skomplikowane. Nie ma też wsparcia dla technologii ASIO, która pozawala na współpracę programów z instrumentami elektronicznymi.

Program wystarczy do większości popularnych zastosowań związanych z edycją dźwięku. Jego przyjazny interfejs na pewno zachęci początkujących do ich poznania.

Portable Audacity

Download

Portable Audacity b r2.0 1.3.3

Opinie użytkowników o Portable Audacity